Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Przy doborze biustonoszy u większości kobiet jest wiele wątpliwości. Nie wiemy, czy będzie dobrze pasować do naszej piersi, jeśli szelki okażą się niewygodne dla nas, jeśli będzie pasować do szerokości naszego tułowia itp. dzieje się tak dlatego, że nie wiemy, jak wybrać odpowiedni biustonosz. 

Od niedawna pojawiła się moda na korzystanie z profesjonalnych porad brafitterki w zakresie doboru odpowiedniego biustonosza. Jest to bardzo słuszna moda, gdyż badania wspominają, że źle dobrany biustonosz powoduje nie tylko deformacje biustu, ale także problemy z kręgosłupem, prowadzące do wad postawy. Zanim wybierzemy się po fachową pomoc, warto zgłębić temat jak dobrać odpowiedni biustonosz. Przede wszystkim należy dobrać biustonosz do wielkości biustu. Kluczowe są odpowiednie pomiary, zarówno w samym biuście jak i pod biustem. Bardzo wiele kobiet ma źle dobrany biustonosz właśnie ze względu na nieprawidłowo zdjęte miary. Kiedy uda się dobrać odpowiedni rozmiar warto przymierzyć gładką koszulkę - idealny biustonosz w żadnym miejscu nie będzie się odznaczał na materiale.

Biustonosze - gdzie kupować?

Zakładając, że wiemy jak powinno się dobrać odpowiedni rozmiar i sprawdzimy praktyce kompetencje brafitterki, możemy udać się na zakupy. Kiedy wiemy, że potrzebne nam są nowe biustonosze - gdzie kupować je powinnyśmy, aby dokonać jak najlepszego wyboru? Dobrze, aby wybrać miejsce z profesjonalną obsługą, a najlepiej takie, które w głównej mierze sprzedaje właśnie biustonosze. Na pewno nie powinniśmy kupować biustonosza w przypadkowych miejscach takich jak bazar czy sieciówki. Dużo problemów może także nastręczyć wybór biustonosza w internecie. Owszem, czasami można trafić na perełki i znaleźć dobry model, ale to ciągle będzie raczej kwestia szczęścia aniżeli wysokiej jakości.

Seksowne, koronkowe biustonosze

Oprócz zdecydowanie praktycznej i potrzebnej funkcji, jaką pełni biustonosz, czyli ochrona biustu przed szkodliwymi czynnikami, jest jeszcze inna dosyć istotna funkcja, którą kobiety lubią podkreślać. Otóż kobiece piersi przez wieki były obiektem pożądania mężczyzn. Dlatego seksowne, koronkowe biustonosze znajdują się na szczycie odzieżowych atrybutów, które mają za zadanie zwrócić uwagę mężczyzny. Do takiego biustonosza warto wybrać odpowiedni dół - na Zippini znajdziesz ogromny wybór majtek dla kobiet - zarówno stringi, jak i bokserki - kliknij i sprawdź. Oczywiście, są kobiety, które tego typu bieliznę lubią nosić tylko dla siebie i nie jest potrzebna im nadmierna atencja ze strony mężczyzn. Koronkowe biustonosze potrafią być po prostu dziełem sztuki, który rzetelnie spełnia swoją praktyczną funkcję, jak również dodaje kobiecie pewności siebie i sprawia, że czuje się piękna, pomimo, że przecież bielizna nie jest wprost widoczna spod ubrania.

Czy warto kupić biustonosz zapinany z przodu?

Pośród szalonej oferty wzorów, kolorów i modeli, znaleźć można oferty sprzedaży biustonoszy zapinanych z przodu. Jeśli zapytamy internetu, co kobiety sądzą o takim wynalazku - zdania są podzielone. Część kobiet uważa, że taki stanik jest fantastyczny i odwołuje się do sposobu jego zapięcia, jako głównej zalety. Niejedna komedia romantyczna ma scenę, w której mężczyzna mocuje się ze stanikiem zapinanym klasycznie, zaś omawiany model zapobiega tego typu sytuacjom. Ponadto model zapinany z przodu jest wygodny dla matek karmiących. Czy warto kupić biustonosz zapinany z przodu, jeśli ma jedynie dwie zalety? Musimy zdecydować same, zwłaszcza, że jego wadą jest brak możliwości regulowania obwodu.

Jaki biustonosz wybrać?

Skoro biustonosz zapinany z przodu nie jest dobrym rozwiązaniem, to jaki biustonosz wybrać, aby być zadowoloną? Oczywiście ważne jest, aby biustonosz miał odpowiedni rozmiar i model, który będzie zapewniał najlepsze podtrzymanie biustu. Modele pełniejsze będą zdecydowanie lepsze dla krąglejszych kształtów, generalnie kobiety z małym biustem mają więcej możliwości wyboru. Jeśli uprawiamy sport - bezwzględnie należy zainwestować w wygodne i komfortowe https://zippini.pl/biustonosze-sportowe dla aktywnych, jeśli karmimy piersią - do tego także możemy dobrać odpowiednią bieliznę. Tak naprawdę powinnyśmy długo wybierać pośród różnych modeli, aby znaleźć ten właściwy biustonosz, który w najlepszy sposób będzie wspomagał nasz biust.

Należy wziąć pod uwagę materiał i skład biustonosza . Oprócz wartości estetycznej, który jest stosowany do dziś, jego główna funkcja polega na zaczepie, a do tego konieczne jest, aby szerokość taśmy, tkaniny i rodzaj obręczy były najlepsze. 

– Obręcz musi być przyklejone do klatki piersiowej i nie może być usunięty z ciała lub „zdruzgotany” piersią do góry. 

Jak wyeksponować biustonosz w stylizacji

Niedawna moda przywiała na rynek biustonosze będące niemalże dziełami sztuki jubilerskiej. Takie biustonosze nie lubią ukrywania pod ubraniem, raczej oczekuje się, że będą eksponowaną częścią garderoby. To trudna sztuka, jeśli mamy w świadomości, że kultura najczęściej cenzuruje epatowanie bielizną. Jak wyeksponować biustonosz w stylizacji, żeby wyglądał ładnie i z klasą? Na pewno odpowiednią ku temu okazją są wieczorne wyjścia, kiedy to biustonosz może zastąpić top pod marynarką.

Jak schować ramiączka w biustonoszu?

Ponieważ nasze społeczeństwo nie nawykło do widoku dość ekscentrycznej stylizacji, gdzie biustonosz wiedzie główną rolę, to często spotykanym problemem dla wielu kobiet jest jak schować ramiączka w biustonoszu. Słusznie minęły już czasy, kiedy jedyną możliwością na schowanie ramiączek było ubieranie bardziej zabudowanej bluzki. Dziś, kiedy ubieramy bluzkę eksponująca ramiona, warto sięgnąć po modele bez ramiączek, które będą właściwie podtrzymywać biust, ale nie będą wystawały zza materiału. Jeśli zaś posiadamy nietypowy dekolt, możemy pokusić się o wybór biustonosza, którego ramiączka można modelować i zmieniać możliwości ustawienia. Warto poszukać modelu, który będzie odpowiednio leżało pod wybraną bluzką. I pomimo tego, że jeszcze kilka lat temu radzono, aby zamienić ramiączka stanika na silikonowe dziś jest to już trend miniony, do którego nie warto wracać.